^Nahoru

Kontakt

Poolservice s.r.o.
Šafránkova 1238/1,  Praha 5
tel.: +420 725 352 565
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.poolservice.cz

IČ: 29072158   DIČ: CZ29072158

 https://facebook.com/bazenexpert

 

 

 

Sauny a páry

Pravidelné saunování zvyšuje odolnost organismu vůči běžným infekcím horních cest dýchacích a pomáhá lidským orgánům díky intenzivnímu pocení, zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové přeměny. Významný je rovněž účinek povzbuzení a vyladění nervových a hormonálních funkcí. Saunování je velmi oblíbené k prohřívání kloubů. Díky skutečnosti, že průměrný člověk vypotí během 30 minut saunování přibližně 500g vody, snižuje saunování otoky u lidí s nadváhou. Je nutno podotknout, že z tukových tkání mizí jen voda, nahromaděné tuky nikoliv.

Pro zpříjemnění pobytu v sauně či parní lázni je vhodné použití esencí, které navodí správnou atmosféru. Vybírat lze z různých druhů, které lze rozdělit do několika kategorií:

- ovocné
- mátové
- květinové
- kořeněné

Širokou nabídku esencí naleznete na našem e-shopu, balení pro veřejná zařízení (3 l, 5 l, 10 l) je možné objednávat telefonicky či prostřednictvím e-mailu. S výběrem Vám ochotně pomůžeme a doporučíme optimální dávkování. Kromě esencí nabízíme pestrou škálu saunových peelingových solí.

         - Finská sauna

Finské sauny jsou provozovány s teplotami od 80 °C do 95 °C a s realitvní vlhkostí 6 % až 10%. Nejčastěji jsou realizovány jako dvoustupňové s výškou 2,10 až 2,20 m či třístupňové s výškou 2,50 m. Zdrojem tepla jsou obvykle elektrická kamna s možností nálevů v různém designovém provedení. Teplota v sauně je udržována automaticky promocí řídící jednotky a zvoleného programu. Saunové kabiny jsou komplexně vybavené, vyrobené z materiálů vysoké kvality - severského smrku, topolu či abachi. Vnitřní obložení stěn a stropuje vyráběno z topolového dřeva (dřevo bezsmolné, bezsukové s vyšší životností). Vnější obložení stěnje provedeno ze severského smrku tl. 16 mm. Ve stěně sauny je tepelná izolace s parozábranou. Kompletní vnitřní vybavení je z africké vrby - abachi.

Standardní saunová kabina obsahuje: prosklené dveře (např. celoskleněné); lavice; zádové opěrky; mezilavicové opěrky; podhlavníky; rošta na podlahu; el. saunová kamna; kryt kamen; světlo s krytem; teploměr; dovoz; montáž.

 

        - Bio sauna

Tyto sauny se provozují s teplotami od 50 °C od 65 °C a s vlhkostí 15 % až 30 %. Bio - sauny jsou alternativou pro ty, kteří špatně snáší vysoké teploty finské sauny. K prohřívání těla dochází pozvolněji a návštěvník zde může setrvat delší dobu. Teplota v sauně je udržována automaticky. Vlhkost v sauně je regulována automaticky a to nálevy, popř. automatickým zvlhčovačem.
BIO sauny jsou často doplněny o světelnou terapii - chromoterapii. Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což blahodárně působí na smyslové vjemy. Spektrum je buď bodové, s využitím světelných kabelů či diodových světel, nebo plošné s využitím zářivkových svítidel.

        - Parní lázeň

Parní lázeň je místnost naplněná vodní parou. Jedná se o vlhké prostředí (na rozdíl od suché sauny), kde se relativní vlhkost pohybuje od 80 do 100% a teplota dosahuje 40 - 50 °C.  Rovněž parní sauna působí blahodárně na lidské zdraví, pomáhá např. při léčbě zánětů průdušek, revmatizmu, astmatu apod.

K výstavbě parní komory se používají klasické stavební materiály, obklady komory jsou keramické (mozaiky).

 

Stavbu sauny či parní lázně provádíme na základě individuální objednávky zákazníka podle jeho přání.

Při stavbě saunové kabiny je možno vybírat z různých druhů dřevin použitých pro vnější (pohledové) a vnitřní obložení. Samozřejmě Vám navrhneme vhodná saunová kamna s odpovídajícím výkonem a celkové rozvržení interiéru kabiny.

Rovněž stavba kabiny parní lázně je založena na individuálních požadavcích zákazníka a to od velikosti přes použité materiály až po návrh doplňkových zařízení (např. odpočívárny).

Copyright © 2013 - 2020. Poolservice s.r.o. Rights Reserved.